Sıfır ve İkinci El Midi/Mini Fırın, Mikrodalga Fırın, Davul Fırınlar

Kumtel, Luxell, Vestel, Hotpoint-Ariston, Awox, Samsung, CVS, Simfer, Alveus, Arçelik, Esty, Silverline, Teka, Femaş, Miele, Skytech, Şamdan, Fakir, Siemens, Beko, Çetintaş, Delonghi, Termikel, Dominox, İtimat, Profilo, Franke, Electrolux, Hoover, Bosh, Korkmaz, Oscar, Arzum, Dijitsu, Ferre, Akel, Schafer, Eminçelik, Lanova marka fırınlarınız kapınızdan değerinde alınır ve satılır.  Ürünler hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgilendirilmesi için lütfen bizi arayınız.

Açıklama

Fırınlar, Fırın, Midi/Mini Fırın, Mikrodalga Fırın, Davul Fırın ürünlerimiz

Mutfağınıza en uygun olan fırını bulurken çok sayıda markanın yanı sıra farklı çalışma sistemlerine sahip beyaz eşya modelleriyle de karşılaşabilirsiniz. İster mutfak konusunda tecrübeli bir şef, isterseniz bir amatör olun satın almadan önce fırın modelleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Konvansiyonel ve Konveksiyonlu Fırınlar

Seçtiğiniz fırın özellikleri, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çoğu fırın, pişirme konusunda her biri kendi farklı güç seçenekleri sunan geleneksel (konvansiyon) ve konveksiyon kategorilerine ayrılır. Ana fark, fırının yemeğinizi nasıl pişirdiğinden ve de içindeki havayı nasıl ısıttığından kaynaklanmaktadır. Geleneksel bir fırın, aşağıdan yukarıya doğru ısınır. Ancak bu model, bazı alanlarda daha soğuk hava oluşturarak tutarsız pişirme yapabilmektedir. Konveksiyon fırınlar sıcak havayı bir fan vasıtasıyla arkadan sirküle ederek genellikle aynı sonuçlara ulaşırken geleneksel fırınlardan daha düşük bir sıcaklığa ayarlanabilmektedir.

Mikrodalga Fırınlar

Mikrodalga fırınlar, elektromanyetik dalgalar kullanarak yiyecekleri ısıtan elektrikli fırın türleridir. Mikrodalgalar, yiyecek parçacıklarını titreştirir ve oluşan bu sürtünme yemeğin ısınmasına neden olur. Mikrodalga fırınlar çoğunlukla yiyecekleri yeniden ısıtma aracı olarak kullanılır. Ancak mikrodalgalar, günümüzün koşturmacalı hayatı içinde hızlı ve pratik pişirme yöntemleri sunduğu için de tercih edilir. Mikrodalga fırınlar çok hızlı ve enerji verimlidir. Bununla birlikte, derin dondurucuda sakladığınız yiyecekler için de pratik çözdürme özelliği sunar.

Kendi Kendini Temizleyen Fırınlar

Fırın türlerinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaygınlaşan bir özellik de kendi kendini temizleyen cihazlardır. Fırın temizliği oldukça zorlu ve uğraş gerektiren bir süreçtir. Bu nedenle kendini temizleme mekanizması olan fırınlar günümüzdeki pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. İki çeşit kendi kendini temizleyen fırın vardır. Bunlar pirolitik ve katalitik modeller olarak ayrılır. Pirolitik fırınlar, gıda lekelerini yakmak için aşırı yüksek sıcaklıklara kadar ısınır. Bu fırınların temizlediklerinden kalan artıkların kullanıcılar tarafından süpürülmesi gerekir. Katalitik fırınlar ise yanmadan önce yiyecek dökülmelerini emen kimyasallarla kaplanır. Buna karşın katalitik kendini temizleme özelliği olan fırın modelleri, biraz daha maliyetli olabilir. Fırın fiyatları, ürünlerin marka, model ve özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Sıfır ve İkinci El Midi/Mini Fırın, Mikrodalga Fırın, Davul Fırınlar” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir