Sıfır ve İkinci El Ütüler

Tefal, Philips, Fakir, Arzum, Silter, Braun, Vestel, Arçelik, Goldmaster, King, Bosch, Schafer, CVS, Siemens, Altus, Awox, Russell Hobbs, Arnica, Electrolux, Hotpoint-Ariston, Rowenta, Profilo, Karaca, Mehtap marka  sıfır ve ikinci el ütülerle ilgili fiyat ve detaylı bilgi için bizi arayınız.

Açıklama

Ütüler, vazgeçilmez elektronik ev aletleri arasında yer alır. Kıyafetleri yıkadıktan sonra ütülemek için bu elektronik cihazlara başvurulur. Ütüleme işlemi, kıyafetlerin düzleştirilmesini ve kumaşın üzerindeki kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Isı ayarını sağlayan termostat bir ütünün en önemli parçaları arasında yer alır. Ütü masası da ütüleme işlemenin en önemli unsurlarından biridir. Ütü masası fiyatları, ütü masası modelleri gibi değişkenlik gösterir. Bir ütünün tabanı, ütünün kıyafete temas eden kısmı olarak bilinir. Taban kısmı, işlevini tam olarak görebilmesi için düz ve sert bir yapıdadır. Ütü tabanları; titanyum, paslanmaz çelik ve seramik gibi ham maddelerden imal edilir.

Titanyum Tabana Sahip Ütüler

Titanyumdan imal edilen bir tabana sahip ütü modelleri, aşınmaya ve paslanmaya karşı son derece dayanıklı bir yapıdadır. Titanyum taban sayesinde ütünün yaydığı ısı, kumaşlara çok kolay ve hızlı bir biçimde geçer. Bu modellerin tabanlarının bakımı çok rahat bir şekilde yapılabilir ve titanyum tabana sahip ütüleri temizlemek de çok kolaydır. Birçok ütü çeşidine göre hafif ve dayanıklı yapıda olmaları ile bilinirler. Ayrıca; titanyum tabanlı ütüler, ısıyı eşit bir şekilde kumaşa yayar.

Seramik Tabana Sahip Ütüler

Bu özel ütü çeşidinde metal katmanın üzerinde bir de seramik katman bulunur. Seramik katman, ütünün kumaş ile temas eden kısmıdır. Seramik tabanların en önemli özelliği, ısı iletkenliğinin en üst düzeyde olmasıdır. Ütü yaparken ısıyı kumaşa iyi bir şekilde yayabilirler. Seramik tabanlı ütüler sayesinde statik elektrik oluşumu en aza iner. Seramik tabana sahip ütüler sayesinde en yüksek sıcaklıklarda bile ütünün tabanı kumaşa yapışmaz.

Paslanmaz Çelik Tabanlı Ütüler

Ütü çeşitleri arasında belki de en dayanıklı olanları da paslanmaz çelik tabanlı ütülerdir. Ayrıca, paslanmaz çelik tabanlı ütüler, piyasada bulunan en yaygın ütü çeşididir. Isı iletkenliği gerçekten yüksek olan bu modeller ile birçok farklı kıyafet kolaylıkla ütülenebilir. Paslanmaya ve korozyona karşı dayanıklı yapıları sayesinde kıyafetler üzerinde leke ya da pas bırakmaz. Üstelik paslanmaz çelikten yapılan ütü modellerini temizlemek çok da kolaydır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Sıfır ve İkinci El Ütüler” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir